İzmir Düğün Fotoğrafçısı,Çeşme Düğün Fotoğrafları,Dış Mekan Çekimi

Japonya Depreminin Ardından

Japonya da yaşanan deprem haberini duyduğumda, daha önce kayıpsız yaşanan onlarca büyük deprem haberi aklıma geldiğinden, umarım bu seferde diğerleri gibi can kaybı olmadan atlatmışlardır temenileri geçirdim içimden; taki manzarayı kendi gözlerimle görene kadar...

Otobanda yüzen tekneler, devrilmiş kamyonlar, sular altında kalmış binalar ve hasar gören enerji santralleri...
Türklere benzerlikleri ile hep sempatik bulduğum, zeka ve çalışkanlıklarıyla tüm dünyaya örnek olan Japonlar malesef bu seferkini, yakın tarihte yaşadıkları depremler gibi hafif atlatamadılar. İnşallah felaket senaryoları gerçekleşmez ve daha fazla can kaybı yaşanmaz.Böyle büyük felaketlerin ardından insanın aklına hep aynı şey gelmiyor mu?
Aslında bu düzenin ne kadar da küçük birer parçalarıyız.

Bu dünyadan alıp veremediğimiz ne var acaba?

Bir düşünün parayla, petrolle, savaşla ne kadar daha çirkinleştirilip, güçlü olunabilir yeryüzünde?

Hırsla elde edilen diktatörlükler, egemenlikler nasıl da anlamsızlaşıyor, insanlığı aciz bırakan afetler karşısında.

Ne kadar aciz olduğumuzu hatırlamak için gerek varmıdır felaketler yaşamaya? Yoksa devam mı daha fazla sahip olma hırsı ve para uğruna felaketler yaratmaya?

7 yorum:

 1. Bende sabah derste öğrendim bu durumu hocamız evden çıkarken haberlerde gösteriliyormuş. Çok üzüldüm. Japonları bende çok sempatik bulurum. Yazdıklarınada sonuna kadar katılıyorum.

  Umarım bir an önce toparlanır oralar ne denir ki görüntü ortada aslında umarım bu felaketi bir daha görmezler.

  pluie

  YanıtlaSil
 2. Bu dünyadan alıp veremediğimiz çok şey var ama bir felaketle ibre sıfırı gösterdiğinde anlıyoruz aslında hiç bir şey olduğunu.. Japonya en kısa zamanda toparlanabilir inşallah..

  YanıtlaSil
 3. Çok içler acısı durum sabahtan beri dua ediyorum .(
  Umarım daha beteri yaşanmaz canım.

  YanıtlaSil
 4. özellikle son cümlene yürekten katılmamak elde mi..ve o fotoğraf..işte bir fotoğrafçı gözüyle olayın can damarı ancak bu kadar cımbızlanabilirdi dedim içimden! o nasıl bir görüntüdür yaw..o anafor o minicik gemi..aslında kocaman gemi 100 kişilik..ekran karşısında gittiler ay gittiler giye dizlerimi dövdüm :( ancak bu sabah haberlerde okuduğum kadarıyla o gemi ve içindekiler sağ salim bulunmuş!inanamıyor insan inşallah doğrudur diyor..

  Allahım bi anlasak şu tusunami gibi kabaran nefsimizin altında ne kadar da küçüğüz..

  YanıtlaSil
 5. Allah gercekten yardimcilari olsun.Farkindaligi arttirmanin disinda keske elimizden daha fazlasi gelebilsede yapsak Plui,Gok,Stil Direktoru.

  Sanada ayrica tesekkur ediyorum Seker Seyler Atolyesi. Insallah daha guzel haberlerle duygularimizi paylasiriz bir sonraki kaydimizda.

  YanıtlaSil
 6. gerçekten çok vahim bi durum canım insanlık adına hangi millet olursa olsun:( allah yardımcıları olsun, daha fazla kayıp olmasın artık..

  YanıtlaSil
 7. böylesi hadiseler...
  çok uzağımda dahi gerçekleşse
  çok canım acıyor
  ama çok
  ve gerçekten...

  YanıtlaSil

İzmir Düğün Fotoğrafçısı,Dış Mekan Fotoğraf Çekimi,Wedding Photographer